Czym zajmuje się flebolog?

Czym zajmuje się flebolog?

Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami układu żylnego. Przyjmuje pacjentów z problemami takimi jak żylaki, pajączki czy niewydolność żył. W ciągu ostatnich lat specjalistów z zakresów flebologii przybywa, z uwagi na duże zapotrzebowanie ze strony pacjentów. Schorzenia w obrębie żył są coraz częstsze, a konsekwencje jakie wywołują mogą być bardzo niebezpieczne.

Kim jest flebolog?
Flebologto lekarz, który zajmuje się diagnostyką chorób naczyniowych i ich leczeniem. Specjaliści z tej dziedziny stosują różne metody terapii, które dobierane są w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. Są to najczęściej nieinwazyjne zabiegi laserowe lub zamykanie żył poprzez podanie do nich specjalnego preparatu - tzw. skleroterapia. W bardziej ciężkich przypadkach flebolog może podjąć decyzję o leczeniu operacyjnym. Do rozpoznania choroby w obrębie naczyń żylnych wykorzystuje się badanie USG Doppler. Jest to bezpieczna metoda diagnozy, która pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu zmian w naczyniach oraz ocenę możliwości ich leczenia.

Jakie choroby leczy flebolog?
Flebolog posiada wiedzę i umiejętności, które pozwalają leczyć pacjentów, u których występują nagłe oraz przewlekłe stany chorobowe żył. Na konsultacje z takim specjalistą warto umówić się w sytuacji, gdy zauważymy niepokojące zmiany, najczęściej w obrębie kończyn dolnych. Mogą to być m.in. poszerzone i kręte żyły widoczne przez skórę, które mogą być żylakami.
Drobne naczynka, tzw. pajączki także warto skonsultować z lekarzem ponieważ często są jednym z pierwszych objawów niewydolności żylnej. Obrzęk wokół kostek nasilający się zwykle pod koniec dnia także nie powinien być bagatelizowany. To wszystko może świadczyć o stanach zapalnych żył czy zakrzepach utrudniających prawidłowy przepływ krwi. Wczesne badanie pozwoli ocenić stan naczyń i wdrożyć leczenie, które powstrzyma dalszy rozwój schorzenia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Iza
5/5
Dobry flebolog przede wszystkim musi być doświadczonym praktyką specjalistą.
Agnieszka Sala
5/5
W moim mniemaniu flebolog to przede wszystkim specjalista od chorób układu żylnego i z takim też problemem trafiłam do gabinetu dr Palucha, a to że pan Łukasz wykazuje się tak wysoką kulturą w kwestii dbałości o pacjenta oraz posiadaną wiedzą, pozwoliło mu się także zainteresować kwestią mojej urody i teraz oprócz zdrowych nóg, dodatkowo pozbyłam się tych, jak to nazywają pajączków co w moim wieku nawet nie przyszło by mi do głowy. A jak to potrafi poprawić samopoczucie to już nie wspomnę. Dziękuje, to dobrze że tu trafiłam.
Maja
5/5
Wszelkie niedoskonałości związane z kobiecą urodą w tym właśnie "pajączki" reguluje w klinice dr Doroty Pardy, uczęszczam tu od dawna na wszelkie zabiegi i nie zamierzam nic zmieniać w tym temacie.

Skleroterapia jest jedną ze standardowych metod l...
Pandemia, z jaką mierzymy się od dawna spowodowa...
Laserowe leczenie żylaków to jeden z najnowocze...
Choroba hemoroidalna, czyli żylaki odbytu to stan...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki miejsc intymnych często nazywane żylakam...