Czym zajmuje się flebolog?

Czym zajmuje się flebolog?

Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami układu żylnego. Przyjmuje pacjentów z problemami takimi jak żylaki, pajączki czy niewydolność żył. W ciągu ostatnich lat specjalistów z zakresów flebologii przybywa, z uwagi na duże zapotrzebowanie ze strony pacjentów. Schorzenia w obrębie żył są coraz częstsze, a konsekwencje jakie wywołują mogą być bardzo niebezpieczne.

Kim jest flebolog?

Flebologto lekarz, który zajmuje się diagnostyką chorób naczyniowych i ich leczeniem. Specjaliści z tej dziedziny stosują różne metody terapii, które dobierane są w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. Są to najczęściej nieinwazyjne zabiegi laserowe lub zamykanie żył poprzez podanie do nich specjalnego preparatu - tzw. skleroterapia. W bardziej ciężkich przypadkach flebolog może podjąć decyzję o leczeniu operacyjnym. Do rozpoznania choroby w obrębie naczyń żylnych wykorzystuje się badanie USG Doppler. Jest to bezpieczna metoda diagnozy, która pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu zmian w naczyniach oraz ocenę możliwości ich leczenia.

Jakie choroby leczy flebolog?

Flebolog posiada wiedzę i umiejętności, które pozwalają leczyć pacjentów, u których występują nagłe oraz przewlekłe stany chorobowe żył. Na konsultacje z takim specjalistą warto umówić się w sytuacji, gdy zauważymy niepokojące zmiany, najczęściej w obrębie kończyn dolnych. Mogą to być m.in. poszerzone i kręte żyły widoczne przez skórę, które mogą być żylakami.
Drobne naczynka, tzw. pajączki także warto skonsultować z lekarzem ponieważ często są jednym z pierwszych objawów niewydolności żylnej. Obrzęk wokół kostek nasilający się zwykle pod koniec dnia także nie powinien być bagatelizowany. To wszystko może świadczyć o stanach zapalnych żył czy zakrzepach utrudniających prawidłowy przepływ krwi. Wczesne badanie pozwoli ocenić stan naczyń i wdrożyć leczenie, które powstrzyma dalszy rozwój schorzenia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Iza
5/5
Dobry flebolog przede wszystkim musi być doświadczonym praktyką specjalistą.
Agnieszka Sala
5/5
W moim mniemaniu flebolog to przede wszystkim specjalista od chorób układu żylnego i z takim też problemem trafiłam do gabinetu dr Palucha, a to że pan Łukasz wykazuje się tak wysoką kulturą w kwestii dbałości o pacjenta oraz posiadaną wiedzą, pozwoliło mu się także zainteresować kwestią mojej urody i teraz oprócz zdrowych nóg, dodatkowo pozbyłam się tych, jak to nazywają pajączków co w moim wieku nawet nie przyszło by mi do głowy. A jak to potrafi poprawić samopoczucie to już nie wspomnę. Dziękuje, to dobrze że tu trafiłam.
Maja
5/5
Wszelkie niedoskonałości związane z kobiecą urodą w tym właśnie "pajączki" reguluje w klinice dr Doroty Pardy, uczęszczam tu od dawna na wszelkie zabiegi i nie zamierzam nic zmieniać w tym temacie.

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Jeśli odczuwasz silny ból pleców, który znacz...
Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, powini...
Pleśniawki, znane również jako drożdżaki (Can...
Nowotwory kości stanowią poważne zagrożenie dl...
Afty, znane także jako owrzodzenia jamy ustnej, s...