Flebolog — lekarz od żył

Flebolog — lekarz od żył

Flebolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce oraz leczeniu chorób układu żylnego. Zazwyczaj już podczas pierwszej wizyty można zdiagnozować męczące pacjenta dolegliwości oraz określić jak szeroka jest ich skala. Tytuł flebologa w Polsce nadawany jest przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne.

Czym zajmuje się flebologia?
Flebologia to dział medycyny, który związany jest z kompleksowym leczeniem żylaków, pajączków, owrzodzenia żylnego, zakrzepicy oraz innych schorzeń, które pojawiają się na skutek stojącego lub siedzącego trybu życia i niedostatecznej ilości ruchu, nadużywania alkoholu, palenia papierosów czy wysokokalorycznej diety.
Do najczęstszych objawów związanych z układem krążenia można zaliczyć uczucie ciężkości w nogach, opuchliznę pojawiającą się na kostkach, łydkach i stopach. Na nogach pojawiają się pajączki, czyli popękane naczynka i widoczne żyłki. Jeżeli zauważasz u siebie podobne objawy, koniecznie należy umówić się na wizytę do lekarza flebologa, który korzystając z badania USG Dopplera, postawi diagnozę we wczesnym stadium rozwoju choroby.

Jakiego flebologa wybrać?
Przed wyborem lekarza flebologa, należy zapoznać się z jego kwalifikacjami, abyśmy mogli być pewni, że wybraliśmy odpowiedniego specjalistę. Przy wyborze należy uwzględnić posiadane przez lekarza doświadczenie, np. ile zabiegów już wykonał itp. Kolejnym krokiem jest ustalenie, gdzie lekarz szkolił się z zakresu flebologii i jaką jest jego podstawowa specjalizacja. Oczywiście swoją uwagę, warto zwrócić również na posiadany przez lekarza tytuł naukowy, który świadczy o rozwoju osobistym lekarza i jego aktualności specjalistycznej wiedzy. Wybór lekarza flebologa należy dokładne przemyśleć, ponieważ to od niego zależy nasze zdrowie, a czasem nawet życie. Dobry flebolog powinien charakteryzować się szeroką wiedzą z zakresu chorób żylnych i związanych z nimi problemów.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Basia
5/5
To ważne, co tutaj napisane. Dobrze wybrany specjalista, zaoszczędzi nam dużo nerwów. Mi wielokrotnie zdarzało się zmieniać gabinety do których uczęszczałam na wizyty.

Afty w jamie ustnej są bolesnymi owrzodzeniami, k...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki okolic intymnych to dla wielu kobiet wstyd...
W momencie, gdy żylaki zaczną się tworzyć, nie...
Wypadanie włosów to problem, który ...
Każdemu z nas czasem pocą się dłonie. Najczę...