Jak zadbać o układ żylny?

Jak zadbać o układ żylny?

W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani wszelakiego typu metodami pielęgnacji ciała, np. szczotkowaniem ciała na sucho czy masażem bańką chińską, które mają uelastycznić skórę i nadać jej jędrniejszego wyglądu, a także przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu. Jednakże takie metody pielęgnacyjne mogą wyrządzić więcej krzywdy niż korzyści, szczególnie jeżeli nie wiemy, jak oddziaływują na funkcjonowanie naszego organizmu. 

Kto powinien zrezygnować z masażu bańką chińską?
Głównym mechanizmem masażu bańką chińską jest wytworzenie podciśnienia, przez które u osób z problemami związanymi z niewydolnością żylną mogą pojawić się trwałe poszerzenia naczyń, a także może dojść do zniszczenia struktury niektórych naczyń, co przyczynia się do powstawania licznych pajączków http://www.flebolog.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html . Jeżeli zmagamy się z aktywnymi chorobami żylnymi tego typu masaż zamiast odczuwania przyjemności, będzie dla nas bardzo bolesny, ponieważ krew jest odsysana z głębszych partii żył i przenoszona jest do żył powierzchownych. Z masażu chińskimi bańkami powinny zrezygnować osoby ze zmianami zapalnymi, np. zapaleniem stawów, kobiety w ciąży, jak również kobiety, które mają miesiączkę, a także osoby z chorobami onkologicznymi i aktywnymi procesami zapalnymi. 

Jakie są inne alternatywy dla zdrowych żył?
Ciekawą alternatywą dla zabiegu bańką chińską jest drenaż limfatyczny, który przyczynia się do redukcji obrzęku, cellulitu, a także detoksykacji, a jednocześnie nie generuje podciśnienia, które rozciągałoby ściany naczyń żylnych. Drenaż limfatyczny mogą wykonywać nawet osoby z przewlekłą niewydolnością żylną - ważne jest jednak aby zabieg był wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który prowadzi stałą współpracę z flebologiem. Tylko w takim połączeniu drenaż limfatyczny będzie bezpieczny dla osób z aktywną niewydolnością żylną. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Izabela
5/5
Drenaż limfatyczny bardzo mnie zaciekawił.

Poszerzone żyły najczęściej możemy zaobserwow...
Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Żylaki to objawy choroby, jaką jest przewlekła ...
Na pajączki, czyli pękające naczynka krwionośn...
Uczucie ciężkich nóg może występować zarówn...
Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami...