Jaki zabieg jest najlepszy do usuwania pajączków?

Jaki zabieg jest najlepszy do usuwania pajączków?

Pajączki to niezwykle popularne zmiany układu krążenia o niewielkiej wielkości, które najczęściej są zlokalizowane w okolicy łydek oraz ud. Naczynka na kończynach dolnych mogą przybierać wiele postaci, jednakże z medycznego punktu widzenia można je rozróżnić jako naczynia zwane venulektazjami, które swoim wyglądem przypominają niebieskie naczynka o większej formie, natomiast teleangiektazjami nazywamy malutkie czerwone naczynka, które wbrew pozorom mogą nam przysporzyć sporo problemów.

Warto pamiętać, że pojawiające się na nogach naczynka są nie tylko wadą estetyczną, ale również mogą one być zapowiedzią rozwijającej się niewydolności żylnej, dlatego, nawet gdy na pierwszy rzut oka wydają nam się one nieznaczące, to jednak warto wybrać się na wizytę kontrolną do flebologa, który przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, a także badanie USG żył https://www.dopplerinstytut.pl/diagnostyka/usg-zyl.html Doppler, dzięki któremu można sprawdzić stan żył oraz zastawek żylnych. 

Venulektazje a teleangiektazje, czym się różnią?
Pajączki mogą przybierać wiele postaci, jednakże najczęściej będziemy mieć z nimi do czynienia w okolicach łydek oraz okolicach ud na kończynach dolnych. Venulektazjami nazywamy tzw. niebieskie pajączki, które charakteryzują się dość sporą objętością, dlatego są bardziej przez nas zauważalne, natomiast teleangiektazjami nazywany malutkie czerwone naczynka, które są nieco bardziej skomplikowane do wyleczenia. W przypadku pajączków najczęstszą metodą leczenia jest małoinwazyjna skleroterapia lub zabieg laserowego usuwania żylaków, który charakteryzuje się ogromną skutecznością oraz małą bolesnością. Zazwyczaj efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednakże są one w pełni widoczne po zejściu opuchlizny lub zasinienia. 

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?
Usuwanie pajączków z wykorzystaniem lasera zewnątrznaczyniowego jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem, w szczególności jeżeli chodzi nam o pajączki czerwone, czyli tzw. teleangiektazje, na które skleroterapia nie zadziała ze względu na ich niewielką formę. Leczenie laserowe jest bezbolesne i małoinwazyjne, dzięki czemu efekty bardzo szybko są zauważalne. Przed wybraniem się na zabieg, warto sprawdzić, jakim laserem posługuje się dany gabinet - oczywiście najlepszym wyborem będą lasery z górnej półki, które są gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa oraz zwiększonej skuteczności. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Jola
5/5
Bardzo interesująca publikacja.

Zobacz również

Żylaki są jednym z objawów choroby, jaką jest ...
Wraz z rosnącą liczbą osób starszych na świec...
Skurcze łydek zdarzają się każdemu z nas i jes...
Jeśli odczuwasz silny ból pleców, który znacz...
Skleroterapia jest jedną ze standardowych metod l...
Flebolog to lekarz specjalizujący się w diagnost...