Laser a skleroterapia

Laser a skleroterapia

Żylaki są coraz częstszym problemem cywilizacyjnym nie tylko pojawiającym się u kobiet, ale również u mężczyzn. Zażywanie hormonów, palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu, nieprawidłowa dieta, otyłość, brak ruchu, częste podróże samolotem - wszystko to wpływa na stan naszych nóg. Żylaki są objawem choroby, jaką jest niewydolność żylna. Najczęściej do niej dochodzi na skutek uszkodzenia zastawek żylnych czy niedrożności żylnej. Żylaki powstają na skutek cofania się krwi w żyłach i ich zastoju. 

Czym jest skleroterapia?
Jedną z popularniejszych metod usuwanie żylaków małych i średniej wielkości jest zabieg skleroterapii. Skleroterapia polega na zamknięciu chorego naczynia żylnego przy wykorzystaniu preparatu chemicznego w postaci piany lub płynu wstrzykiwanego w światło naczynia przy wykorzystaniu cienkiej igły. Skleroterapia jest zabiegiem bezpiecznym dla pacjenta i niezwykle szybkim, ponieważ nie wymaga hospitalizacji, a więc nie trzeba brać specjalnych zwolnień z pracy czy rezygnować ze swoich codziennych obowiązków. Kolejną zaletą skleroterapii jest to, że zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku. Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie badania USG Doppler, dzięki któremu lekarz będzie mógł sprawdzić stan żył i zlokalizować źródło problemu.

Kiedy stosować laserowe zamykanie żylaków?
Kolejnym sposobem usunięcia żylaków jest ich zamknięcie, zwłóknienie, a następnie docelowy zanik z wykorzystaniem wiązki światła laserowego, które przekazywane jest do światła naczynia za pomocą światłowodu. Laser przeznaczony jest przede wszystkim do usuwania żylaków z głównych pni żylnych, a także z żył odpiszczelowych, żył odstrzałkowych czy ich głównych gałęzi. Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania żylaków na nogi pacjenta zakładane są specjalne pończochy, a sam pacjent jest w stanie samodzielnie chodzić i wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg laserowego usuwania żylaków jest jedną z najskuteczniejszych metod, ponieważ pozwala na ich usunięcie w małoinwazyjny sposób.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (0)

Zobacz również

Jeśli odczuwasz silny ból pleców, który znacz...
Ciąża dla każdej kobiety jest stanem wyjątkowy...
Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, kt&oac...
Pandemia, z jaką mierzymy się od dawna spowodowa...