Liposukcja a obrzęk tłuszczowy

Liposukcja a obrzęk tłuszczowy

Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykający przede wszystkim kobiety. Niezwykle rozpowszechnione schorzenie trudno jest od razu zdiagnozować, ponieważ należy się upewnić, czy nie mamy do czynienia z otyłością, obrzękami powstającymi w przypadku niewydolności żylnej, obrzęku limfatycznego, a nawet przerostu tkanki tłuszczowej.

Obrzęk tłuszczowy można rozpoznać po tym, że pomimo restrykcyjnych diet oraz regularnych ćwiczeń ciało się nie zmienia — występuje wyraźna dysproporcja pomiędzy sferą ud, pośladków, łydek, a także ramion względem innych części ciała. W późniejszych stadiach choroby dochodzi do powstania żylaków oraz ogromnego bólu. Częstym objawem obrzęku tłuszczowego jest łatwo rozwijające się siniaki nawet pomimo lekkiego dotknięcia. W obecnych czasach niezwykle często wykonywany jest zabieg odsysania tkanki tłuszczowej — jest to jedna z form leczenia, która jednak jest przeznaczona dla osób, dla których liposukcja jest ostatecznością. W celu zahamowania lub spowolnienia choroby stosowane są wszelakie działania interdyscyplinarne.

Jak wygląda obrzęk tłuszczowy?
Obrzęk tłuszczowy można określić jako dysproporcję pomiędzy dolną partią ciała a jego górną częścią. Najczęściej pojawia się u kobiet i występuje symetrycznie oraz obustronnie. Tkanka podskórna przypomina zgrubienie, które jednak nie występuje na stopach. Pierwsze objawy objawiają się w wieku od 14 do 30 lat lub w okresie okołomenopauzowym, a jednym z nim jest brak jakiejkolwiek reakcji na dietę oraz ćwiczenia. Kiedy choroba się rozwinie, przy ucisku skóry występował będzie ból.

Diagnostyka i leczenie
Szybkie zdiagnozowanie choroby jest kluczem w przypadku leczenia obrzęku tłuszczowego — odpowiednio wczesne wdrożenie profilaktyki może spowolnić rozwój choroby, a nawet całkowicie zahamować jej rozwój. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie badań interdyscyplinarnych, do których należy kontrola: endokrynologiczna, internistyczna, flebologiczna, limfologiczna, a także kontrola diety i stylu życia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Ewa
5/5
Sama nazwa tego zabiegu, brzmi już strasznie. Współczuję osobom, które mają problemy z obrzękiem tłuszczowym.

Zobacz również

Hemoroidy, znane również jako żylaki odbytu lub...
Skleroterapia jest metodą usuwania żylaków, kt...
Żylaki są coraz częstszym problemem cywilizacyj...
Ciąża dla każdej kobiety jest stanem wyjątkowy...
Pandemia, z jaką mierzymy się od dawna spowodowa...
W momencie, gdy żylaki zaczną się tworzyć, nie...