Liposukcja a obrzęk tłuszczowy

Liposukcja a obrzęk tłuszczowy

Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykający przede wszystkim kobiety. Niezwykle rozpowszechnione schorzenie trudno jest od razu zdiagnozować, ponieważ należy się upewnić, czy nie mamy do czynienia z otyłością, obrzękami powstającymi w przypadku niewydolności żylnej, obrzęku limfatycznego, a nawet przerostu tkanki tłuszczowej.

Obrzęk tłuszczowy można rozpoznać po tym, że pomimo restrykcyjnych diet oraz regularnych ćwiczeń ciało się nie zmienia — występuje wyraźna dysproporcja pomiędzy sferą ud, pośladków, łydek, a także ramion względem innych części ciała. W późniejszych stadiach choroby dochodzi do powstania żylaków oraz ogromnego bólu. Częstym objawem obrzęku tłuszczowego jest łatwo rozwijające się siniaki nawet pomimo lekkiego dotknięcia. W obecnych czasach niezwykle często wykonywany jest zabieg odsysania tkanki tłuszczowej — jest to jedna z form leczenia, która jednak jest przeznaczona dla osób, dla których liposukcja jest ostatecznością. W celu zahamowania lub spowolnienia choroby stosowane są wszelakie działania interdyscyplinarne.

Jak wygląda obrzęk tłuszczowy?
Obrzęk tłuszczowy można określić jako dysproporcję pomiędzy dolną partią ciała a jego górną częścią. Najczęściej pojawia się u kobiet i występuje symetrycznie oraz obustronnie. Tkanka podskórna przypomina zgrubienie, które jednak nie występuje na stopach. Pierwsze objawy objawiają się w wieku od 14 do 30 lat lub w okresie okołomenopauzowym, a jednym z nim jest brak jakiejkolwiek reakcji na dietę oraz ćwiczenia. Kiedy choroba się rozwinie, przy ucisku skóry występował będzie ból.

Diagnostyka i leczenie
Szybkie zdiagnozowanie choroby jest kluczem w przypadku leczenia obrzęku tłuszczowego — odpowiednio wczesne wdrożenie profilaktyki może spowolnić rozwój choroby, a nawet całkowicie zahamować jej rozwój. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie badań interdyscyplinarnych, do których należy kontrola: endokrynologiczna, internistyczna, flebologiczna, limfologiczna, a także kontrola diety i stylu życia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Ewa
5/5
Sama nazwa tego zabiegu, brzmi już strasznie. Współczuję osobom, które mają problemy z obrzękiem tłuszczowym.

Zobacz również

Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykaj...
Pandemia, z jaką mierzymy się od dawna spowodowa...
Pleśniawki, znane również jako drożdżaki (Can...
Laserowe leczenie żylaków to jeden z najnowocze...
Obrzęki spowodowane żylakami mogą być uciążl...