Metody usuwania żylaków

Metody usuwania żylaków

W momencie, gdy żylaki zaczną się tworzyć, nie ma możliwości aby cofnąć ten proces. Żylaki same nie znikną, jednak można, a nawet powinno się je usunąć. Obecnie nie tylko operacja jest w stanie pomóc osobom dotkniętym tym problemem. Żylaków można pozbyć się różnymi zabiegami flebologicznymi. Decydując się na konsultację z lekarzem uzyskamy fachową pomoc, a specjalista pomoże dobrać odpowiedni zabieg do naszych potrzeb.

Farmakologia
Obecne na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pozwalają uszczelnić naczynia krwionośne. Lekarze zalecają pacjentom preparaty, które zwiększają napięcie ścian żył, zmniejszają ich przepuszczalność, a tym samym likwidują obrzęk, kurcze, uczucie ciężkości nóg i ból. Pacjentom często podaje się również leki rozrzedzające krew. Środki farmakologiczne przynoszą skuteczność u osób w początkowej fazie niewydolności żylnej. Jeśli problem jest bardziej zaawansowany, trzeba poszukać innych rozwiązań.

Skleroterapia
Skleroterpia jest bardzo popularną metodą usuwania żylaków. Polega na wprowadzeniu do chorej żyły substancji, która wywołuje stan zapalny. Pod jego wpływem naczynie obkurcza się i zarasta. Żylak, który wywołany jest przez to naczynie zanika, z powodu braku ciśnienia krwi. Sam zabieg nie jest długi i wykonuje się go pod kontrolą urządzenia ultrasonograficznego. Aplikowany preparat może być w formie płynu lub piany, w zależności od wielkości naczyń. Po wszystkim pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Ablacja laserowa i falami radiowymi
Żylaki można usunąć także poprzez zastosowanie lasera lub fal radiowych. Obie metody wykorzystują energię, która oddziałuje na ściany naczynia powodując jego obliterację. Prowadzi to do zamknięcia i zwłóknienia naczynia, a następnie jego zaniku. Procedura jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym dlatego nie jest bolesna. Po zabiegu zakłada się specjalne opatrunki. Pacjent może po zabiegu normalnie się poruszać, a następnego dnia wrócić do pracy. Więcej inforamcji znajdziesz tutaj

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (2)
Beata
5/5
Dobrze, że teraz jest tyle dostępnych metod walki z żylakami. Nie to co kiedyś...
Paulina
5/5
Polecam zabieg skleroterapii w gabinecie dr Paluch, oczywiście trzeba odbyć wizytę i spełnić kryteria kwalifikacji ale to świetna metoda dzięki której pozbyłam się problemu nie kładąc się do szpitalnego łóżka.

Afty, znane również jako owrzodzenia aftowe, to ...
USG Doppler to najczęstsze badanie, które wykonu...
Wypadanie włosów to problem, który ...
Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Zimmer MedizinSysteme to niemiecka marka, która o...
Czy przewlekła niewydolność żylna jest przeciw...