Pocą Ci się dłonie? Jest na to skuteczny sposób

Pocą Ci się dłonie? Jest na to skuteczny sposób

Każdemu z nas czasem pocą się dłonie. Najczęściej dzieje się tak w stresie, przy wysokich temperaturach i podczas dużego wysiłku fizycznego. Jest to normalna rzecz, której każdy z nas doświadcza. Niektórym jednak dłonie pocą się niemal nieustannie, co jest zjawiskiem bardzo uciążliwym i może stać się źródłem kompleksów. Taka sytuacja jest najczęściej związana z nadpotliwością dłoni i wynika z nadmiernej aktywności gruczołów potowych , znajdujących się w skórze. Jak sobie z tą dolegliwością poradzić?

 

Hyperhydroza dłoni czyli pocące się dłonie

Pocenie się dłoni może wynikać z różnych przyczyn. Często odpowiedzialne są za to geny, stany chorobowe, zaburzenia hormonalne i neurologiczne a czasami zła dieta lub stres. Z nadpotliwością dłoni mierzy się wiele osób. Najczęściej rozpoczyna się ona już w dzieciństwie i nasila w wieku dorastania. Objawy nadpotliwości często intensyfikują się w wyniku silnych emocji.
W wielu przypadkach powodują znaczny spadek samoakceptacji i mogą wywoływać nawet depresję. Zwykły gest, taki jak podanie dłoni drugiej osobie staje się dużym problemem, co znacznie utrudnia kontakty towarzyskie i biznesowe. Warto zatem podjąć kroki w walce z nadpotliwością, aby pozbyć się tego krępującego problemu. 

 

Skuteczny sposób na nadpotliwość dłoni

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z nadpotliwością jest botoks. Powoduje on zablokowanie impulsów nerwowych, które powodują wydzielanie potu. To zabieg, który polega na podaniu niewielkiej dawki toksyny botulinowej miejscowo, w obszary objęte nadpotliwością. Określa się je za pomocą testu Minora, smarując wnętrze dłoni jodyną i posypując skrobią. W miejscach, w których ulokowane są nadaktywne gruczoły potowe, pojawiają się ciemne zabarwienia.
Zabieg nie jest bolesny a afekty są odczuwalne już po kilku dniach. Pełen komfort obserwuje się w 3-4 tygodnie od zabiegu. Komfortem suchych dłoni można cieszyć się przez wiele miesięcy. Gdy botoks przestanie działać, można a nawet należy powtórzyć zabieg. Zwykle zabiegi wykonywane sa wczesną wiosną i następnie po 6 miesiącach. Więcej informacji znjdziesz tutaj: http://www.flebolog.rzeszow.pl/aktualnosci/skuteczny-sposob-na-problem-z-nadpotliwoscia.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Marta
5/5
Botoks zawsze kojarzył mi się tylko z zabiegami upiększającymi, takimi jak modelowanie czy wypełnianie, a jak się okazuje może być i pomocny w leczeniu różnych przypadłości. Ciekawe na co jeszcze może pomóc.
Ewa
5/5
Botoks to była dla mnie ostatnia deska ratunku. Bardzo dobrze mi się sprawdził. Polecam każdemu, kto również męczy się tak jak robiłam to ja.
~Przemysław
5/5
Miałem problem z nadmiernym poceniem się dłoni w sytuacjach stresowych. Skorzystałem z zabiegu opisanego w artykule i od kilku miesięcy obserwuję pozytywne efekty. Problem nie powraca nawet w czasie dużego stresu.

Zastosowanie terapii komórkowych w onkologii Wars...
Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, powini...
Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykaj...
Materiały stosowane w stomatologii, w tym wypełn...
Obrzęki spowodowane żylakami mogą być uciążl...