Pocą Ci się dłonie? Jest na to skuteczny sposób

Pocą Ci się dłonie? Jest na to skuteczny sposób

Każdemu z nas czasem pocą się dłonie. Najczęściej dzieje się tak w stresie, przy wysokich temperaturach i podczas dużego wysiłku fizycznego. Jest to normalna rzecz, której każdy z nas doświadcza. Niektórym jednak dłonie pocą się niemal nieustannie, co jest zjawiskiem bardzo uciążliwym i może stać się źródłem kompleksów. Taka sytuacja jest najczęściej związana z nadpotliwością dłoni i wynika z nadmiernej aktywności gruczołów potowych , znajdujących się w skórze. Jak sobie z tą dolegliwością poradzić?

 

Hyperhydroza dłoni czyli pocące się dłonie

Pocenie się dłoni może wynikać z różnych przyczyn. Często odpowiedzialne są za to geny, stany chorobowe, zaburzenia hormonalne i neurologiczne a czasami zła dieta lub stres. Z nadpotliwością dłoni mierzy się wiele osób. Najczęściej rozpoczyna się ona już w dzieciństwie i nasila w wieku dorastania. Objawy nadpotliwości często intensyfikują się w wyniku silnych emocji.
W wielu przypadkach powodują znaczny spadek samoakceptacji i mogą wywoływać nawet depresję. Zwykły gest, taki jak podanie dłoni drugiej osobie staje się dużym problemem, co znacznie utrudnia kontakty towarzyskie i biznesowe. Warto zatem podjąć kroki w walce z nadpotliwością, aby pozbyć się tego krępującego problemu. 

 

Skuteczny sposób na nadpotliwość dłoni

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z nadpotliwością jest botoks. Powoduje on zablokowanie impulsów nerwowych, które powodują wydzielanie potu. To zabieg, który polega na podaniu niewielkiej dawki toksyny botulinowej miejscowo, w obszary objęte nadpotliwością. Określa się je za pomocą testu Minora, smarując wnętrze dłoni jodyną i posypując skrobią. W miejscach, w których ulokowane są nadaktywne gruczoły potowe, pojawiają się ciemne zabarwienia.
Zabieg nie jest bolesny a afekty są odczuwalne już po kilku dniach. Pełen komfort obserwuje się w 3-4 tygodnie od zabiegu. Komfortem suchych dłoni można cieszyć się przez wiele miesięcy. Gdy botoks przestanie działać, można a nawet należy powtórzyć zabieg. Zwykle zabiegi wykonywane sa wczesną wiosną i następnie po 6 miesiącach. Więcej informacji znjdziesz tutaj: http://www.flebolog.rzeszow.pl/aktualnosci/skuteczny-sposob-na-problem-z-nadpotliwoscia.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Marta
5/5
Botoks zawsze kojarzył mi się tylko z zabiegami upiększającymi, takimi jak modelowanie czy wypełnianie, a jak się okazuje może być i pomocny w leczeniu różnych przypadłości. Ciekawe na co jeszcze może pomóc.
Ewa
5/5
Botoks to była dla mnie ostatnia deska ratunku. Bardzo dobrze mi się sprawdził. Polecam każdemu, kto również męczy się tak jak robiłam to ja.
~Przemysław
5/5
Miałem problem z nadmiernym poceniem się dłoni w sytuacjach stresowych. Skorzystałem z zabiegu opisanego w artykule i od kilku miesięcy obserwuję pozytywne efekty. Problem nie powraca nawet w czasie dużego stresu.

Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Pogoda staje się coraz cieplejsza i dzień jest d...
Owrzodzenia żylne są problemem dużej liczby os...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki to objawy choroby, jaką jest przewlekła ...
Żylaki kończyn dolnych są potoczną nazwą chor...