Poszerzone naczynia na piersiach - na co wskazują?

Poszerzone naczynia na piersiach - na co wskazują?

Przyczyny poszerzonych naczyń na piersiach mogą mieć wiele źródeł. Choć wiele z nich może być niegroźnych, to powinny one być zawsze diagnozowane przez specjalistę. Bardzo ważna jest również kontrola i uważna obserwacja.

Co może być przyczyną?
Naczynka mogą pojawiać się u wielu kobiet na podstawie cyklu miesiączkowego. Są wtedy zazwyczaj niebolesne, pojawiają się dość regularnie i znikają same. Widoczność naczyń zwiększa się również wraz z wiekiem. Upływający czas powoduje, że nasza skóra staje się cieńsza, dlatego naczynka bardziej się pod nią odznaczają. Innym powodem takiego stanu może być ciąża i okres karmienia. Dochodzi wtedy do zwiększenia objętości krwi i obrzmienia piersi, przez co splot żylny w tym obszarze ciała staje się bardziej widoczny.

Kiedy żyły na piersiach mogą zaniepokoić?
Poza wyżej przytoczonymi sytuacjami, naczynia mogą uwidocznić się również w innych przypadkach. Warto niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli żyły widoczne są także na kończynach dolnych. Konsultacja wskazana jest również w przypadku, gdy skóra piersi staje się zaczerwieniona, a dotyk sprawia ból. Pojawienie się dysproporcji pomiędzy jedną piersią a drugą, jak również obrzęku pod pachami w obszarze węzłów chłonnych świadczy o tym, że nie należy zwlekać z pójściem do specjalisty. Takie objawy mogą wskazywać na stany zapalne, które niewyleczone mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań.

A co z pajączkami?
Niepokojącym objawem, który również należy skonsultować z lekarzem są pajączki, czyli teleangiektazje i venulekatzje. To drobne naczynia, które mogą ulec poszerzeniu na wskutek zaburzeń w gospodarce hormonalnej i uwidocznić się pod skórą w postaci fioletowych lub czerwonawych zmian przypominających wyglądem odnóża pająka. U wielu kobiet wywołują również dyskomfort estetyczny, dlatego warto udać się z nimi do lekarza flebologa, który dopasuje odpowiednie leczenie. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Jadwiga
5/5
My kobiety musimy cały czas bacznie obserwować swoje ciało, każda szybka reakcja, działa na naszą korzyść w walce z tymi wszystkimi schorzeniami.
Grażynka
5/5
Bardzo ciekawy artykuł. Myślę, że przyda się niejednej kobiecie.
Daria
5/5
Nie warto zwlekać z wizytą u lekarza.

Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykaj...
Termin "flebologia" jest pojęciem stosunkowo nowy...
Problem niewydolnych naczyń żylnych jest obecnie...
Choroba hemoroidalna, czyli żylaki odbytu to stan...
Owrzodzenia żylne są problemem dużej liczby os...
Skleroterapia jest metodą usuwania żylaków, kt...