Poszerzone naczynia na piersiach - na co wskazują?

Poszerzone naczynia na piersiach - na co wskazują?

Przyczyny poszerzonych naczyń na piersiach mogą mieć wiele źródeł. Choć wiele z nich może być niegroźnych, to powinny one być zawsze diagnozowane przez specjalistę. Bardzo ważna jest również kontrola i uważna obserwacja.

Co może być przyczyną?
Naczynka mogą pojawiać się u wielu kobiet na podstawie cyklu miesiączkowego. Są wtedy zazwyczaj niebolesne, pojawiają się dość regularnie i znikają same. Widoczność naczyń zwiększa się również wraz z wiekiem. Upływający czas powoduje, że nasza skóra staje się cieńsza, dlatego naczynka bardziej się pod nią odznaczają. Innym powodem takiego stanu może być ciąża i okres karmienia. Dochodzi wtedy do zwiększenia objętości krwi i obrzmienia piersi, przez co splot żylny w tym obszarze ciała staje się bardziej widoczny.

Kiedy żyły na piersiach mogą zaniepokoić?
Poza wyżej przytoczonymi sytuacjami, naczynia mogą uwidocznić się również w innych przypadkach. Warto niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli żyły widoczne są także na kończynach dolnych. Konsultacja wskazana jest również w przypadku, gdy skóra piersi staje się zaczerwieniona, a dotyk sprawia ból. Pojawienie się dysproporcji pomiędzy jedną piersią a drugą, jak również obrzęku pod pachami w obszarze węzłów chłonnych świadczy o tym, że nie należy zwlekać z pójściem do specjalisty. Takie objawy mogą wskazywać na stany zapalne, które niewyleczone mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań.

A co z pajączkami?
Niepokojącym objawem, który również należy skonsultować z lekarzem są pajączki, czyli teleangiektazje i venulekatzje. To drobne naczynia, które mogą ulec poszerzeniu na wskutek zaburzeń w gospodarce hormonalnej i uwidocznić się pod skórą w postaci fioletowych lub czerwonawych zmian przypominających wyglądem odnóża pająka. U wielu kobiet wywołują również dyskomfort estetyczny, dlatego warto udać się z nimi do lekarza flebologa, który dopasuje odpowiednie leczenie. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (3)
Jadwiga
5/5
My kobiety musimy cały czas bacznie obserwować swoje ciało, każda szybka reakcja, działa na naszą korzyść w walce z tymi wszystkimi schorzeniami.
Grażynka
5/5
Bardzo ciekawy artykuł. Myślę, że przyda się niejednej kobiecie.
Daria
5/5
Nie warto zwlekać z wizytą u lekarza.

Strony internetowe Rzeszów od dawna pełnią isto...
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, kt&oac...
Obrzęki spowodowane żylakami mogą być uciążl...
Rak języka i jamy ustnej jest jednym z najbardzie...
Dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej to niez...
Rak tarczycy to jedna z najczęściej występując...