Poszerzone żyły na dekolcie

Poszerzone żyły na dekolcie

Poszerzone żyły najczęściej możemy zaobserwować na twarzy, dekolcie oraz na dłoniach. Należy pamiętać, że w większości przypadków nie są to jedynie zmiany estetyczne, lecz zwiastun rozwijającej się choroby żylnej.

Widoczne żyły na dekolcie — przyczyny
Większa ilość naczyń krwionośnych na dekolcie występuje znacznie rzadziej niż w przypadku poszerzeń żylnych na rękach, jednakże jest to problem, którego nie należy bagatelizować. Oczywiście poszerzenia żylne mogą być jednym z wariantów urody, jednak zazwyczaj okazują się objawem rozwijających się chorób. Naczynka na dekolcie mogą pojawić się podczas ciąży, zaburzeń hormonalnych, jak również podczas stosowania niektórych leków.

Diagnostyka i leczenie poszerzonych żył na dekolcie
Zaobserwowane żyły na dekolcie mogą być jednym z objawów ciąży. Kolejną przyczyną poszerzonych żył na dekolcie mogą okazać się zaburzenia hormonalne wywołane miesiączką lub wchodzeniem w okres okołomenopauzalny. Występowanie zmian w okolicy klatki piersiowej należy skonsultować z lekarzem - flebolog Warszawa. Jeżeli poszerzone żyły powodują dyskomfort estetyczny, mogą one zostać usunięte z wykorzystaniem innowacyjnych, małoinwazyjnych zabiegów flebologicznych, m.in. skleroterapia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (0)

Zobacz również

O przewlekłej niewydolności żylnej mówim...
Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami...
Skleroterapia jest metodą usuwania żylaków, kt...
Żylaki to objawy choroby, jaką jest przewlekła ...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, kt&oac...