W jaki sposób dbać o aparat do krioterapii?

W jaki sposób dbać o aparat do krioterapii?

Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej inwestuje w profesjonalny sprzęt do krioterapii. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do przeprowadzania zabiegów, które różnią się nie tylko skutecznością, ale również sposobem dbania o sprzęt. Oznacza to, że wybór urządzenia przełoży się nie tylko na jakość terapii, ale również to, czy jego konserwacja będzie prosta i szybka czy wręcz przeciwnie - czasochłonna, problematyczna, a czasem nawet kosztowna.

Jakie urządzenie wybrać?
Urządzenia do krioterapii, czyli leczenia zimnem, posiadają systemy chłodzące. Dzięki temu zabiegi są bezbolesne, ponieważ niska temperatura działa znieczulająco i zapewnia większy komfort. Aktualnie dostępne są trzy rodzaje urządzeń. Pierwsze dwa to takie, działają pod wpływem odpowiednich substancji - dwutlenku węgla lub ciekłego azotu. Trzeci rodzaj natomiast nie korzysta z żadnych wkładów, lecz pobiera zimne powietrze, które schładza do odpowiedniej temperatury. Jest zatem najbardziej ekonomiczne na etapie eksploatacji, ponieważ nie trzeba dokupywać do niego i wymieniać środków chłodzących.

Najskuteczniejsze urządzenie do krioterapii
Wśród urządzeń, które są dostępne na rynku, pod względem standardu zdecydowanie wyróżnia się Z Cryo 6. Jest to sprzęt, który wyposażony jest w innowacyjny system chłodzenia skóry zimnym, suchym powietrzem. Stosując je, można dopasowywać parametry do potrzeb zabiegu i pacjenta. To doskonałe urządzenie, które sprawdza się w zabiegach laserowych i iniekcyjnych. Niweluje wszelkie doznania bólowe sprawiając, że pacjenci znacznie chętniej podejmują terapię.

Jak dbać o urządzenie do krioterapii?
Wybierając urządzenie takie jak Z Cryo 6 Derma Cooler już na samym początku mamy ułatwioną sprawę, ponieważ nie musimy wymieniać żadnych elementów, które mogłyby zużyć się w czasie. Co jakiś czas należy jedynie rozmrozić urządzenie, o czy system sam przypomni. Sprzęt pozwala również na bieżąco monitorować poziom wody, która skroplona zostaje do specjalnego zbiornika. Dzięki temu konserwacja aparatu jest bardzo prosta i nie zabiera dużo czasu. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (6)
Łukasz
5/5
Jak to mawiają "jak dbasz, tak masz" ale co da się zauważyć, pośród urządzeń z górnej półki eksploracja jak i utrzymanie jest znacznie łatwiejsze.
~Marcin
5/5
Dobry artykuł opisujący jak dobrze zadbać o aparat do krioterapii.
~Kacper
5/5
Dobrze zadbany aparat będzie działał dłużej i wydajniej.
~Grzegorz
5/5
Sprzęt od firmy Zimmer nigdy mnie nie zawiódł, używam go od lat i uważam że jest to najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Jest bardzo skuteczny, a praca przy użyciu sprzętu jest bardzo przyjemna.
~Filip
5/5
Super artykuł opisujący jakie urządzenie będzie najlepszym wyborem do przedłużenia działania aparatu do krioterapii oraz jak o niego zadbać.
Dominik
5/5
To prawda, jeśli chodzi o urządzenie Z Cryo 6 Derma Cooler jest moim zdaniem wyjątkowo proste w utrzymaniu ale warto też zadbać o regularne przeglądy serwisowe aby uniknąć ewentualnych usterek, które zdarzają się i w tak profesjonalnym sprzęcie. Ja, odpukać nie miałem jak dotąd jakiś specjalnych problemów ale kłania się tutaj też w pełni profesjonalny serwis oraz obsługa klienta jaką wyróżnia się we współpracy firma IMESO.

Zobacz również

Skleroterapia jest jedną ze standardowych metod l...
O przewlekłej niewydolności żylnej mówim...
Jeśli odczuwasz silny ból pleców, k...
Żylaki okolic intymnych to dla wielu kobiet wstyd...
USG Doppler to najczęstsze badanie, które wykonu...
Żylaki kończyn dolnych są potoczną nazwą chor...