W jaki sposób dbać o aparat do krioterapii?

W jaki sposób dbać o aparat do krioterapii?

Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej inwestuje w profesjonalny sprzęt do krioterapii. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do przeprowadzania zabiegów, które różnią się nie tylko skutecznością, ale również sposobem dbania o sprzęt. Oznacza to, że wybór urządzenia przełoży się nie tylko na jakość terapii, ale również to, czy jego konserwacja będzie prosta i szybka czy wręcz przeciwnie - czasochłonna, problematyczna, a czasem nawet kosztowna.

Jakie urządzenie wybrać?
Urządzenia do krioterapii, czyli leczenia zimnem, posiadają systemy chłodzące. Dzięki temu zabiegi są bezbolesne, ponieważ niska temperatura działa znieczulająco i zapewnia większy komfort. Aktualnie dostępne są trzy rodzaje urządzeń. Pierwsze dwa to takie, działają pod wpływem odpowiednich substancji - dwutlenku węgla lub ciekłego azotu. Trzeci rodzaj natomiast nie korzysta z żadnych wkładów, lecz pobiera zimne powietrze, które schładza do odpowiedniej temperatury. Jest zatem najbardziej ekonomiczne na etapie eksploatacji, ponieważ nie trzeba dokupywać do niego i wymieniać środków chłodzących.

Najskuteczniejsze urządzenie do krioterapii
Wśród urządzeń, które są dostępne na rynku, pod względem standardu zdecydowanie wyróżnia się Z Cryo 6. Jest to sprzęt, który wyposażony jest w innowacyjny system chłodzenia skóry zimnym, suchym powietrzem. Stosując je, można dopasowywać parametry do potrzeb zabiegu i pacjenta. To doskonałe urządzenie, które sprawdza się w zabiegach laserowych i iniekcyjnych. Niweluje wszelkie doznania bólowe sprawiając, że pacjenci znacznie chętniej podejmują terapię.

Jak dbać o urządzenie do krioterapii?
Wybierając urządzenie takie jak Z Cryo 6 Derma Cooler już na samym początku mamy ułatwioną sprawę, ponieważ nie musimy wymieniać żadnych elementów, które mogłyby zużyć się w czasie. Co jakiś czas należy jedynie rozmrozić urządzenie, o czy system sam przypomni. Sprzęt pozwala również na bieżąco monitorować poziom wody, która skroplona zostaje do specjalnego zbiornika. Dzięki temu konserwacja aparatu jest bardzo prosta i nie zabiera dużo czasu. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (6)
Łukasz
5/5
Jak to mawiają "jak dbasz, tak masz" ale co da się zauważyć, pośród urządzeń z górnej półki eksploracja jak i utrzymanie jest znacznie łatwiejsze.
~Marcin
5/5
Dobry artykuł opisujący jak dobrze zadbać o aparat do krioterapii.
~Kacper
5/5
Dobrze zadbany aparat będzie działał dłużej i wydajniej.
~Grzegorz
5/5
Sprzęt od firmy Zimmer nigdy mnie nie zawiódł, używam go od lat i uważam że jest to najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Jest bardzo skuteczny, a praca przy użyciu sprzętu jest bardzo przyjemna.
~Filip
5/5
Super artykuł opisujący jakie urządzenie będzie najlepszym wyborem do przedłużenia działania aparatu do krioterapii oraz jak o niego zadbać.
Dominik
5/5
To prawda, jeśli chodzi o urządzenie Z Cryo 6 Derma Cooler jest moim zdaniem wyjątkowo proste w utrzymaniu ale warto też zadbać o regularne przeglądy serwisowe aby uniknąć ewentualnych usterek, które zdarzają się i w tak profesjonalnym sprzęcie. Ja, odpukać nie miałem jak dotąd jakiś specjalnych problemów ale kłania się tutaj też w pełni profesjonalny serwis oraz obsługa klienta jaką wyróżnia się we współpracy firma IMESO.

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Ciąża dla każdej kobiety jest stanem wyjątkowy...
Afty w jamie ustnej są bolesnymi owrzodzeniami, k...
O przewlekłej niewydolności żylnej mówimy, gdy...
Żylaki kończyn dolnych są potoczną nazwą chor...
Wraz z rosnącą liczbą osób starszych na świec...
Pleśniawki, znane również jako drożdżaki (Can...