Wstydliwy problem kobiet — żylaki miejsc intymnych

Wstydliwy problem kobiet — żylaki miejsc intymnych

Żylaki miejsc intymnych często nazywane żylakami sromu to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, w szczególności po przebytej ciąży. Problem żylaków nie tylko ma charakter kosmetyczny, ale również związany jest z ciężkimi powikłaniami i dolegliwościami bólowymi. Żylaki miejsc intymnych wymagają diagnostyki oraz leczenia — warto udać się do flebologa, który przeprowadzi USG Dopplera i będzie mógł ocenić sytuację, a następnie dostosować profilaktykę lub sposób leczenia.

Jak powstają żylaki sromu?
Żylaki miejsc intymnych to problem, z którym mogą mieć do czynienia kobiety w różnym wieku — najczęściej pojawiają się one u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, mają nadwagę lub są w ciąży. Występowanie żylaków w danym miejscu, często związane jest również ze zmianami w obrębie kończyn dolnych. Żylaki sromu mogą występować jednostronnie lub dwustronnie. Żylaki są objawem problemów z odpływem krwi z danego miejsca, tj. pojawia się przeszkoda, która skutkuje zwiększonym ciśnieniem krwi w naczynia i doprowadza do jego poszerzenia w celu obejścia wspomnianej przeszkody. Wspomnianą przeszkodą może okazać się powiększająca się macica podczas ciąży, zalegająca tkanka tłuszczowa, a także mięśniak macicy.

Objawy żylaków miejsc intymnych
Żylaki Warszawa dla wielu osób są po prostu defektem kosmetycznym, jednakże mają one związek z naszym ogólnym samopoczuciem i zdrowiem. Do najczęstszych objawów związanych z występowaniem żylaków miejsc intymnych należy ból i uczucie przekrwienia w okolicy warg sromowych, a także uczucie ciężkości występujące w dolnej partii brzucha. Często pojawia się również ból w czasie poprzedzającym menstruację i ból w obrębie warg sromowych po odbyciu stosunku seksualnego. Do dość powszechnych objawów można zaliczyć również świąd okolic warg sromowych.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Patrycja
5/5
Ja na całe szczęście nie ma takich problemów, to chyba rzeczywiście bardzo wstydliwa przypadłość bo nigdy nie słyszałam dotąd nic na ten temat.

Żylaki są jednym z objawów choroby, jaką jest ...
Zakrzepica, czyli zapalenie żył jest chorobą, k...
Wyroby uciskowe polecane są przede wszystkim osob...
Morsowanie stało się ostatnio jednym z najpopula...
Afty, potocznie znane jako aftowe zapalenie błony...
Każdy z nas posiada żyły na dłoniach, ale nie ...