Wstydliwy problem kobiet — żylaki miejsc intymnych

Wstydliwy problem kobiet — żylaki miejsc intymnych

Żylaki miejsc intymnych często nazywane żylakami sromu to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, w szczególności po przebytej ciąży. Problem żylaków nie tylko ma charakter kosmetyczny, ale również związany jest z ciężkimi powikłaniami i dolegliwościami bólowymi. Żylaki miejsc intymnych wymagają diagnostyki oraz leczenia — warto udać się do flebologa ( flebolog Warszawa), który przeprowadzi USG Dopplera i będzie mógł ocenić sytuację, a następnie dostosować profilaktykę lub sposób leczenia.

Jak powstają żylaki sromu?
Żylaki miejsc intymnych to problem, z którym mogą mieć do czynienia kobiety w różnym wieku — najczęściej pojawiają się one u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, mają nadwagę lub są w ciąży. Występowanie żylaków w danym miejscu, często związane jest również ze zmianami w obrębie kończyn dolnych. Żylaki sromu mogą występować jednostronnie lub dwustronnie. Żylaki są objawem problemów z odpływem krwi z danego miejsca, tj. pojawia się przeszkoda, która skutkuje zwiększonym ciśnieniem krwi w naczynia i doprowadza do jego poszerzenia w celu obejścia wspomnianej przeszkody. Wspomnianą przeszkodą może okazać się powiększająca się macica podczas ciąży, zalegająca tkanka tłuszczowa, a także mięśniak macicy.

Objawy żylaków miejsc intymnych
Żylaki Warszawa dla wielu osób są po prostu defektem kosmetycznym, jednakże mają one związek z naszym ogólnym samopoczuciem i zdrowiem. Do najczęstszych objawów związanych z występowaniem żylaków miejsc intymnych należy ból i uczucie przekrwienia w okolicy warg sromowych, a także uczucie ciężkości występujące w dolnej partii brzucha. Często pojawia się również ból w czasie poprzedzającym menstruację i ból w obrębie warg sromowych po odbyciu stosunku seksualnego. Do dość powszechnych objawów można zaliczyć również świąd okolic warg sromowych.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Patrycja
5/5
Ja na całe szczęście nie ma takich problemów, to chyba rzeczywiście bardzo wstydliwa przypadłość bo nigdy nie słyszałam dotąd nic na ten temat.

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 2.5/5 (2 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, powini...
Żylaki miejsc intymnych często nazywane żylakam...
Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Skleroterapia jest jedną ze standardowych metod l...
Choroba hemoroidalna, czyli żylaki odbytu to stan...
Skurcze łydek zdarzają się każdemu z nas i jes...