Wypadanie włosów - metody leczenia

Wypadanie włosów - metody leczenia

Wypadanie włosów to problem, który przejawia się wśród kobiet i mężczyzn, także w młodym wieku. Powodów takiego stanu może być bardzo wiele. Leczenie łysienia jest bardzo istotne, ponieważ problem dotyczy nie tylko wyglądu, ale również negatywnie odbija się na samopoczuciu psychicznym.

 

Jak zahamować wypadanie włosów?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni utożsamiają zdrowe i zadbane włosy z atrakcyjnością. W sytuacji, gdy zaczynają wypadać, wiele osób ma z tego powodu duże zmartwienie. Naukowcy od wielu lat poszukują metod, które skutecznie powstrzymywałyby wypadanie. Do tej pory, jednym z najlepszych sposobów są zabiegi medycyny estetycznej. Polecane są one szczególnie wtedy, gdy nad wypadaniem włosów nie można zapanować, ponieważ przyczyny nie są zależne do końca od nas. Przykładem może być m.in. łysienie androgenowe, które ma podłoże genetyczne.

 

Zabiegi na wypadanie włosów

Zabiegi medycyny estetycznej zaliczane są do najskuteczniejszych metod leczenia wypadania włosów Warszawa, które nie wiążą się z dużym ryzykiem powikłań. Efektywną alternatywą dla nich jest przeszczep włosów, jednak jest to metoda inwazyjna, wymagająca ingerencji chirurgicznej i długiego czasu rekonwalescencji oraz zabiegów uzupełniających. Do zabiegów medycyny estetycznej pacjent może przystąpić niemalże "z marszu" i od razu po ich wykonaniu może powrócić do swoich codziennych aktywności. Wśród dostępnych metod leczenia zabiegiem premium jest nanofat, czyli regeneracja skóry owłosionej głowy komórkami macierzystymi pozyskanymi z własnej tkanki tłuszczowej oraz osocze bogatopłytkowe (PRP).

 

Osocze bogatopłytkowe na wypadanie włosów

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bardzo popularną metodą walki z łysieniem, z uwagi na spektakularne efekty. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z pobranej i odwirowanej w specjalnym urządzeniu krwi. Podawane jest ono w skórę głowy metodą mezoterapii. Czynniki wzrostu, które są w nim zawarte, korzystnie wpływają na mieszki włosowe i pobudzają cebulki włosów do wzrostu. Zwykle lekarz zaleca przeprowadzenie serii zabiegów, aby powstrzymać wypadanie włosów i wspomóc odrastanie tych, które wypadły. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj http://www.estetica.warszawa.pl/aktualnosci/medycyna-estetyczna-na-problemy-z-wypadaniem-wlosow.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (5)
Dominika
5/5
Ciekawe czy taka metoda, jak ta z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, jest także pomocna w wypadaniu włosów spowodowanym chorobą nowotworową?
Julia
5/5
Artykuł napisany w zrozumiałym języku. Dużo się z niego dowiedziałam.
Andzia
5/5
U mnie sprawdził się zabieg mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym na wypadające włosy.
Jagoda
5/5
U mnie metoda na wypadanie włosów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego sprawdziła się doskonale. Polecam.
Danuta
5/5
Wypadanie włosów u mnie zaczęło się na skutek przekwitania, każda kobieta która doświadczyła tej sytuacji niezależnie od okoliczności, wie jakie bardzo wpływa to na ogólny stan samopoczucia. Mi z racji uczęszczania na zabiegi przeciwstarzeniowe, mezoterapię zaproponowano już na samym początku pojawienia się tego problemu. Dziękuję za wspaniałą czułą opiekę jaką zawszę zostaje otoczona odwiedzając klinikę dr Beaty Pardy - Głomskiej.

Skurcze łydek zdarzają się każdemu z nas i jes...
Afty, znane także jako owrzodzenia jamy ustnej, s...
Żylaki okolic intymnych to dla wielu kobiet wstyd...
Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, powini...