Doktor Łukasz Paluch to lekarz zajmujący się głównie dziedziną medycyny, jaką jest flebologia — diagnozuje, a także wprowadza skuteczne metody leczenia niewydolności żylnej, która dotyka pacjentów płci męskiej oraz żeńskiej w różnym wieku. Predyspozycje do chorób żylnych mogą mieć duży związek z podłożem genetycznym — takie choroby występowały wcześniej w rodzinie, jak również przyczynę wystąpienia chorób żylnych można również odnaleźć w czynnikach zewnętrznych, np. stosowaniu tabletek hormonalnych, zmniejszonej aktywności fizycznej, noszeniu ciasnych spodni i pracy siedzącej przy biurku.
Lekarz specjalista flebolog Łukasz Paluch uczył się, szkolił, a także pracował na uniwersytetach zagranicznych przy boku wielkich autorytetów świata flebologicznego, którzy pomogli mu podnieść kwalifikacje oraz zdobyć wiedzę z operacji i diagnostyki naczyń krwionośnych. Doktor regularnie uczestniczy w najważniejszych światowych zjazdach flebologicznych oraz jest członkiem naukowym wielu towarzystw, m.in. PTF, PLTR oraz ESSR.
Łukasz Paluch to flebolog, który działa na terenie Warszawy w Szpitalu św. Elżbiety — Mokotowskie Centrum Medyczne na ul. Seweryna Goszczyńskiego 1. W celu umówienia wizyty należy wcześniej zadzwonić do lekarza lub do rejestracji. Lekarz przyjmuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 19:30, dzięki czemu każdy pacjent na możliwość przebadania się u lekarza specjalisty, jeżeli wymaga tego sytuacja. Wizyta u doktora Palucha może być związana ze zdiagnozowaniem niewydolności żylnej, żylaków miednicy, zakrzepicy żył głębokich, pajączków, hemoroidów, a także owrzodzenia żylnego. Wybór metody leczenia oraz zapobiegania rozwojowi choroby zależy od stopnia zaawansowania niewydolności żylnej, które można sprawdzić przy pomocy badania USG żył — uwidoczniony stan naczyń żylnych pozwoli potwierdzić lub wykluczyć występowanie skrzepów, a także będzie można zobrazować kierunek przepływu krwi i stan zastawek.
Metoda walki z żylakami jest wiele, jednakże ogólnie można je podzielić na leczenie farmakologiczne, leczenie zachowawcze oraz leczeniem operacyjne. Usuwanie żylaków może odbywać się przy pomocy wiązki światła laserowego; przy pomocy preparatu chemicznego, który jest wstrzykiwany w postaci płynu lub piany (skleroterapia https://drpaluch.pl/Diagnostyka-i-leczenie/Zabieg-usuwania-zylakow-za-pomoca-skleroterapii); przy pomocy wiązki fal radiowych, które powodują obliteracją naczyń lub przy pomocy klasycznego zabiegu, który polega na mechanicznym usunięciu naczynia. Inną możliwością jest zabieg klejenia żył, w którego przypadku za pomocą kleju tkankowego zamykana jest chora żyła. Żylaki to dość powszechny problem, z którym poradzi sobie z pewnością wykwalifikowany lekarz specjalista.
Twój wpis został dodany i wkrótce pojawi się na stronie
Twoja opinia została dodana i wkrótce pojawi się na karcie przychodni