Laserowe leczenie żylaków - na czym polega zabieg?

Laserowe leczenie żylaków - na czym polega zabieg?

Laserowe leczenie żylaków to jeden z najnowocześniejszych zabiegów, który rekomendowany jest jako alternatywa dla klasycznej operacji. Metoda ta pozwala zamykać naczynia żylne bez konieczności wykonywania nacięć na skórze. Taki sposób leczenia żylaków uchodzi za bardziej bezpieczny i mniej bolesny. Nie wymaga także hospitalizacji i pozwala pacjentowi normalnie się poruszać bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu.

Na czym polega zabieg?
Zabieg wykonywany jest pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego wykorzystującego efekt dopplera. Pozwala on zobrazować stan naczyń w rzeczywistym czasie. Lekarz wprowadza do światła niewydolnego naczynia cewnik. Następnie emitowany jest impuls świetlny, którego energia powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły. Zabieg wymaga jedynie miejscowego znieczulenia, dlatego dolegliwości bólowe nie są odczuwalne.

Jakie są zalety tej metody?
Laserowe leczenie żylaków jest nowoczesną metodą, która wiąże się z licznymi korzyściami dla pacjenta. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niej. Jedną z podstawowych zalet jest brak konieczności hospitalizacji. Pacjent po zabiegu może od razu powrócić do domu i do normalnych aktywności. W trakcie zabiegu nie jest również podawane znieczulenie ogólne ani przewodowe. Ryzyko powikłań po takim zabiegu jest zatem znacznie mniejsze niż w przypadku operacji. Zaletą jest także brak nacięć, co sprawia, że po zabiegu nie pozostają na skórze nieestetyczne blizny, ani bolesne rany. Jako atut można wskazać również bardzo wysoką skuteczność.

Czy laserowe usuwanie żylaków jest dla każdego?
Niemal każda metoda leczenia wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Tak jest również w przypadku laserowego leczenia żylaków. Nie można wykonywać go u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych, aktywne zmiany zakrzepowe, a także infekcje wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Lekarz może nie zakwalifikować do zabiegu także tych pacjentów, których stan ogólny jest bardzo ciężki.

Zobacz również: http://www.kliniki.warszawa.pl/aktualnosci/zylaki-charakterystyka.html

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (5)
Monika
5/5
Dużo wyjaśnił mi ten artykuł, co prawda ja sama nie zmagam się z chorobą żylaków ale moja mama ma ten problem i dla niej zabieg kojarzy się ze szpitalem i położeniem do łóżka. Nie znałam tej metody i na pewno przy pierwszym spotkaniu porozmawiam z Nią o tym.
Dominika
5/5
Może kiedyś odważę się na laserowe usuwanie żylaków.
Kamila
5/5
Miałam leczone żylaki właśnie laserowo. Super efekt.
Kaja
5/5
Super sprawa z tym laserowym leczeniem żylaków, wszystko odbywa się bez potrzeby hospitalizacji i można praktycznie od razu stanąć na nogi. Ja na całe szczęście trafiłam do flebologa w odpowiednim czasie, bo z tego co mi wiadomo czasami jest już za późno na tą metodę.
Syli93
5/5
Żylaki w mojej rodzinie to problem genetyczny, który u mnie pojawił się bardzo szybko bo już w wieku 27 lat, na całe szczęście w dzisiejszych czasach takie zabiegi można już przeprowadzać bezinwazyjnie dzięki czemu nie mam na nogach blizn po zabiegowych jak mama i siostra.

Pandemia, z jaką mierzymy się od dawna spowodowa...
Pajączki naczyniowe, czyli tzw. venulektazje lub ...
Pajączki to niezwykle popularne zmiany układu kr...
Żylaki okolic intymnych to dla wielu kobiet wstyd...
Afty, znane również jako owrzodzenia aftowe, to ...
Przez wiele lat fluor był szeroko stosowany w pro...