Nieestetyczne żyły na dłoniach — jest na to sposób!

Nieestetyczne żyły na dłoniach — jest na to sposób!

Każdy z nas posiada żyły na dłoniach, ale nie dla każdego stanowią one problem natury estetycznej. W niektórych przypadkach żyły na dłoniach mogą być widoczne i "odstające", co sprawia, że są dość nieestetyczne i mogą być źródłem kompleksów. Żyły najczęściej poszerzają się pod wpływem ciepła, dlatego są najbardziej zauważalne podczas gorących kąpieli czy w letnich miesiącach. Ponadto żyły na rękach stają się bardziej widoczne, gdy są opuszczone poniżej serca, ponieważ krew ma trudności w odpływie w kierunku serca. Zbyt ciasne rękawy naszych ubrań również mogą doprowadzić do pogorszenia przepływu krwi, co w konsekwencji doprowadzi do rozszerzenia żył. Wraz z wiekiem skóra na naszych rękach staje się coraz cieńsza i zdecydowanie bardziej wiotka, dlatego naczynia krwionośne zaczynają przez nią prześwitywać. Dla niektórych osób pojawienie się żył na rękach powoduje dyskomfort, a także zmniejsza atrakcyjność. Czy istnieje jakiś sposób na pozbycie się nieestetycznych żył na rękach?

Wizyta u flebologa

Jeżeli zauważymy u siebie nieestetycznie wystające żyły na rękach, warto jest umówić się do lekarza flebologa, który jest specjalistą w zakresie chorób układu krwionośnego i zajmuje się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem. Lekarz flebolog zbada nieestetyczne żyły na dłoniach za pomocą badania USG żył Doppler i sprawdzi, czy żyły nadają się do zamknięcia. Jednakże bez potrzeby nie ma sensu wykonywać zabiegu skleroterapii, który doprowadzi do zamknięcia naczynia, ponieważ żyły na dłoniach są świetnym miejscem do podawania leków czy kroplówek. Dodatkowo żyły na dłoniach niezwykle rzadko chorują — zakrzepica najczęściej pojawia się w okolicach nóg.

Zdecyduj się na kwas hialuronowy

Jeżeli jednak wciąż chcesz pozbyć się widocznych żył na dłoniach, warto zdecydować się na wypełnienie skóry za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego, który doprowadzi do zwiększenia gęstości skóry wokół żył, dzięki czemu przestaną być one nadmiernie widoczne. Kwas hialuronowy od lat jest wykorzystywany w medycyny ze względu na swoje cenne właściwości i małoinwazyjność zabiegu — ponadto jest to substancja naturalna, którą możemy znaleźć w naszym organizmie, dzięki czemu mamy pewność, że zabieg będzie w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (0)

Zobacz również

Jeśli odczuwasz silny ból pleców, który znacz...
Afty w jamie ustnej są bolesnymi owrzodzeniami, k...
Kaniula Softil Precision to narzędzie przeznaczon...
Badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, powini...
Morsowanie stało się ostatnio jednym z najpopula...
Hemoroidy, znane również jako żylaki odbytu lub...