Niewydolność żylna, a szczotkowania ciała na sucho

Niewydolność żylna, a szczotkowania ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to trend, który coraz częściej jest chwalony za swoje zbawienne właściwości - regularne szczotkowanie ciała pozwala pozbyć się z ciała martwego naskórka, a także zwiększa elastyczność i jędrność ciała. Czy jednak szczotkowanie ciała na sucho jest również korzystne dla osób z niewydolnością żylną? U pacjentów, którzy mają predyspozycje do niewydolności żylnej, ściany naczyń żył są bardziej rozciągnięte, a szczotkowanie na sucho zwiększa przepływ krwi przez żyły tuż przy powierzchni - pacjenci w taki sposób mogą doprowadzić do przeciążenia naczyń położonych powierzchownie, co doprowadzi do powstawania pajączków http://www.flebolog.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html

Szczotkowanie na sucho czy szczotkowanie na mokro?
Jeżeli podejrzewasz u siebie niewydolność żylną, warto zastanowić się nad szczotkowaniem na mokro, ponieważ jest to rozwiązanie, które będzie w mniejszy sposób drażniło włosie o skórę. Najlepiej szczotkować ciało szczotką delikatnie zmoczoną lub masować ciało podczas kąpieli - w tym przypadku warto wystawić wilgotne fragmenty ciała na powierzchnię i wtedy masować. Takie działanie sprawi, że będziemy stymulować układ limfatyczny, jednakże nie doprowadzimy do przeciążenia naczyń krwionośnych. 

Jak szczotkować ciało na sucho?
Jeżeli zdecydujesz się na szczotkowanie ciała na sucho, koniecznie musisz podążać za kilkoma ważnymi zasadami, ponieważ tylko wtedy szczotkowanie na sucho przyniesie Ci wiele korzyści. Szczotkowanie na sucho polecane jest przede wszystkim osobom bez predyspozycji do niewydolności żylnej oraz osobom z obrzękiem tłuszczowym lub z obrzękiem limfatycznym. Szczotkować należy się raz dziennie przed kąpielą i nałożeniem na skórę olejków lub balsamów. Nie należy przyciskać szczotki mocno, szczególnie za pierwszym razem, aby uniknąć podrażnień, należy dostosować moc masażu do swojego ciała. Jeżeli oprócz masażu chcemy poprawić krążenie, należy wykonywać wszystkie ruchu, zaczynając od stóp w kierunku serca - ruchy powinny być zamaszyste i okrężne. Warto pamiętać, że szczotkowanie ciała na sucho trzeba wykonywać przeznaczoną do tego celu specjalną szczotką z naturalnym włoskiem. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (0)

Zakrzepica, czyli zapalenie żył jest chorobą, k...
Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykaj...
Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej inwe...
Flebolog to lekarz specjalizujący się w diagnost...
Hemoroidy, znane również jako żylaki odbytu lub...
Termin "flebologia" jest pojęciem stosunkowo nowy...