Badanie USG Doppler w ciąży

Badanie USG Doppler w ciąży

Ciąża dla każdej kobiety jest stanem wyjątkowym, jednakże związana jest ona również z poważnym obciążeniem organizmu. Każda kobiet, która znajduje się w stanie błogosławionym powinna udać się do lekarza flebologa w celu wykonania badanie USG żył Warszawa Doppler, które wykaże czy w układzie żylnych nie dochodzi do nieprawidłowości, np. zatorów. Kobiety, które już wcześniej zmagały się z żylakami, jak najszybciej muszą rozpocząć działania profilaktyczne, dzięki którym nie dojdzie do nieodwracalnego zniszczenia naczyń żylnych. Badanie dopplerowskie powinno być wykonane u każdej kobiety w ciąży, nawet jeżeli nie wykazuje ona żadnych niepokojących objawów. Warto pamiętać, że ciąża nie jest stanem stabilnym i przez 9 miesięcy na organizm oddziaływają hormony, a macica ulega powiększeniu, dlatego tak ważne jest, aby pozostać w kontakcie z lekarzem flebologiem podczas ciąży i połogu.

Jeżeli badanie nie wykazało nieprawidłowości...
Jeżeli badanie USG Doppler nie wykazało u kobiety w ciąży niewydolności żylnej, należy robić wszystko, aby przez cały okres trwania stanu błogosławionego oraz połogu do niej nie doszło. Panie w ciąży powinny zatem uprawiać odpowiednie ćwiczenia fizyczne, które będą chronić naczynia krwionośne — powinny być one dobrane przez fizjoterapeutę. Drugim rozwiązaniem jest zakup wyrobów uciskowych — kobiety w ciąży mogą stosować rajstopy, pończochy lub podkolanówki uciskowe w I klasie ucisku. Wspomniane wyroby chronią naczynia przed zwiększonym ciśnieniem, które panuje w żyłach, nie doprowadzając do ich rozszerzenia.

Co robić przy niewydolności żylnej w ciąży?
Jeżeli stwierdzono u ciebie niewydolność żylną w ciąży, koniecznie musisz zgłosić się do lekarza specjalisty, który oceni stan twoich naczyń krwionośnym. Problem niewydolności żylnej może obejmować stan związany z niewielkim refluksem krwi, aż po zakrzepice. Kobiety w ciąży z niewydolnością żylną powinny unikać pozycji stojącej — zalecany jest odpoczynek z uniesionymi nogami, a także ważna jest odpowiednia dieta i picie dużych ilości wody. Oczywiście, ważny jest również wybór odpowiedniego lekarza flebologa (flebolog Warszawa), z którym kobieta będzie w kontakcie przez cały okres ciąży. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Natalia
5/5
Mój lekarz wysłał mnie na takie badanie w czasie ciąży bo strasznie narzekałam na obolałe nogi, ćwiczenia bardzo mi wtedy pomogły.

Zobacz również

Owrzodzenia żylne są problemem dużej liczby os...
Wyroby uciskowe polecane są przede wszystkim osob...
Obrzęk tłuszczowy to powszechny problem dotykaj...
Szczotkowanie ciała na sucho to trend, któ...
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, kt&oac...
Czy przewlekła niewydolność żylna jest przeciw...