Badanie USG Doppler w ciąży

Badanie USG Doppler w ciąży

Ciąża dla każdej kobiety jest stanem wyjątkowym, jednakże związana jest ona również z poważnym obciążeniem organizmu. Każda kobiet, która znajduje się w stanie błogosławionym powinna udać się do lekarza flebologa w celu wykonania badanie USG żył Warszawa Doppler, które wykaże czy w układzie żylnych nie dochodzi do nieprawidłowości, np. zatorów. Kobiety, które już wcześniej zmagały się z żylakami, jak najszybciej muszą rozpocząć działania profilaktyczne, dzięki którym nie dojdzie do nieodwracalnego zniszczenia naczyń żylnych. Badanie dopplerowskie powinno być wykonane u każdej kobiety w ciąży, nawet jeżeli nie wykazuje ona żadnych niepokojących objawów. Warto pamiętać, że ciąża nie jest stanem stabilnym i przez 9 miesięcy na organizm oddziaływają hormony, a macica ulega powiększeniu, dlatego tak ważne jest, aby pozostać w kontakcie z lekarzem flebologiem podczas ciąży i połogu.

Jeżeli badanie nie wykazało nieprawidłowości...
Jeżeli badanie USG Doppler nie wykazało u kobiety w ciąży niewydolności żylnej, należy robić wszystko, aby przez cały okres trwania stanu błogosławionego oraz połogu do niej nie doszło. Panie w ciąży powinny zatem uprawiać odpowiednie ćwiczenia fizyczne, które będą chronić naczynia krwionośne — powinny być one dobrane przez fizjoterapeutę. Drugim rozwiązaniem jest zakup wyrobów uciskowych — kobiety w ciąży mogą stosować rajstopy, pończochy lub podkolanówki uciskowe w I klasie ucisku. Wspomniane wyroby chronią naczynia przed zwiększonym ciśnieniem, które panuje w żyłach, nie doprowadzając do ich rozszerzenia.

Co robić przy niewydolności żylnej w ciąży?
Jeżeli stwierdzono u ciebie niewydolność żylną w ciąży, koniecznie musisz zgłosić się do lekarza specjalisty, który oceni stan twoich naczyń krwionośnym. Problem niewydolności żylnej może obejmować stan związany z niewielkim refluksem krwi, aż po zakrzepice. Kobiety w ciąży z niewydolnością żylną powinny unikać pozycji stojącej — zalecany jest odpoczynek z uniesionymi nogami, a także ważna jest odpowiednia dieta i picie dużych ilości wody. Oczywiście, ważny jest również wybór odpowiedniego lekarza flebologa, z którym kobieta będzie w kontakcie przez cały okres ciąży. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o lekarzach (1)
Natalia
5/5
Mój lekarz wysłał mnie na takie badanie w czasie ciąży bo strasznie narzekałam na obolałe nogi, ćwiczenia bardzo mi wtedy pomogły.

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Laserowe leczenie żylaków to jeden z najnowocze...
W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani wsze...
Pleśniawki, znane również jako drożdżaki (Can...
Flebolog, to lekarz, który zajmuje się chorobami...
Afty w jamie ustnej są bolesnymi owrzodzeniami, k...
Choroba hemoroidalna, czyli żylaki odbytu to stan...